Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uniwersytet otrzymał 32 mln złotych dotacji. „Chcemy budowania pomostów pomiędzy nauką, a biznesem”

Fot. Facebook Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

32 miliony złotych m.in. na staże naukowe za granicą dla nauczycieli i praktyki w dobrych firmach dla studentów. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie otrzymał dotację z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Z tak zwanego programu rozwojowego ma skorzystać łącznie ponad 2 i pół tysiąca osób. Wszystko po to, żeby absolwenci uczelni szybciej odnajdowali się na rynku pracy i nie zostawali bezrobotnymi magistrami. Symboliczny czek przekazał dziś doradca Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

– Nasze kształcenie będzie bardzo powiązane z potrzebami gospodarczymi Warmii i Mazur – zapewniał prof. Ryszard Górecki, rektor UWM. Z kolei Michał Wypij, doradca Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego podkreśla, że jeśli w Polsce chcemy pokusić się o podwyższenie wartości dyplomu, to „musimy skorzystać z rozwiązań systemowych”. Michał Wypij nie ukrywa jednak, że uczelniom potrzebne są też pieniądze. – Jeżeli chcemy wymagać choćby umiędzynarodowienia czy budowanie pomostów między nauką a biznesem to musimy wesprzeć takie działania – mówił Wypij.

Program składa się z 5 modułów. Za pieniądze z dotacji mają powstać też nowe specjalności w języku angielskim. Studenci będą mogli też odbyć certyfikowane kursy i warsztatu. Ważne są też zagraniczne staże za które żacy otrzymają wynagrodzenie. Realizacja projektu, o którego finansowanie wnioskował UWM rozpocznie się w październiku 2018 r. Potrwa 4 lata.

Autor: M.Lewiński
Redakcja: A.Socha
Fot. UWM/Facebook

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM
„Afera węgorzowa” ponownie przed olsztyńskim sądem

Naukowiec, który miał narazić Uniwersytet Warmińsko – Mazurski na duże straty ponownie stanie przed sądem. Przypomnijmy - sprawa dotyczy badań nad rozrodem węgorzy prowadzonych od 2011...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV