Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uniwersytet w Olsztynie kusi uczniów zawodówek i techników

Dyrektorzy szkół zawodowych spotkali się z dziekanami UWM. Fot. I. Malewska

Uczniowie szkół zawodowych często boją się iść na studia, dlatego, aby to zmienić olsztyńskie szkoły zawodowe postanowiły nawiązać stałą współpracę z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim.

Warsztaty i projekty kół naukowych oraz cykliczne spotkania z wykładowcami uczelni – to tylko część wspólnych planów. Uczniowie, jeszcze na etapie szkoły średniej, będą mogli uczestniczyć w organizowanych przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie seminariach i projektach. To pozwoli im uwierzyć z siebie i zdobyć doświadczenie potrzebne na studiach.

Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych

Jak mówi dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie Małgorzata Świech-Twarowska, wszystko po to aby uniwersytet nie był zamkniętym obiektem, który uczniowie znają jedynie z Kortowiady.

Prorektor do spraw kształcenia UWM prof. Jerzy Przyborowski podkreśla, że współpraca z przyszłymi studentami już na etapie szkół średnich może pomóc im w dalszym kształceniu.

00:00 / 00:00

Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie

Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych Anida Samoraj jest przekonana, że taka współpraca ośmieliłaby wielu jej uczniów do kontynuowania nauki na uczelniach wyższych. Uczniowie muszą wiedzieć, że na technikum kształcenie się nie kończy, a po ukończeniu szkoły technicznej są bardzo dobrze przygotowani do studiów.

00:00 / 00:00

Z olsztyńskimi zawodówkami chce współpracować między innymi Wydział Prawa i Administracji – mówi prodziekan prof. Przemysław Dąbrowski.

00:00 / 00:00

W spotkaniu z dziekanami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wzięli też udział przedstawiciele Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie.

Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie. Fot. A. Minkiewicz-Zaremba

Inauguracja roku akademickiego 2015/2016 na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskiego. Fot. Ł.Węglewski

 

(imal/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, UWM, nauka, uniwersytet, studia, warsztat, technika, technikum, zawodówka
Erwin Kruk doktorem honoris causa UWM – FILM i ZDJĘCIA

Pisarz i poeta Erwin Kruk został uhonorowany tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. To wyjątkowe wyróżnienie jest wyrazem uznania dla twórczości pisarza. Sam Erwin...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV