Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski na 31. miejscu wśród polskich uczelni. W rankingu kierunków weterynaria i zootechnika na podium

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski znalazł się na 31. miejscu wśród wszystkich uczelni w Polsce. Tak wynika z rankingu szkół wyższych Perspektywy 2019.

Ranking obejmie uczelnie akademickie, publiczne i niepubliczne, które posiadają co najmniej jedno uprawnienie do nadawania stopnia doktora oraz posiadają minimum 200 studentów studiów stacjonarnych. Łącznie przeanalizowano ponad 90 uczelni.

Robimy to, zdając sobie sprawę, że nasz ranking jest dla wielu osób ważnym punktem odniesienia przy podejmowaniu ważnych decyzji, związanych zarówno z wyborami gdzie iść na studia i gdzie podjąć pracę, jak i w coraz większym stopniu z ocenami i wyborami w które uczelnie inwestować.

– czytamy na stronie ranking.perspektywy.pl.

UWM w Olsztynie znalazł się na 31. miejscu ex equo  z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie. Przed nim jest Śląski Uniwersytet Medyczny. Na podium znalazły się natomiast: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i Politechnika Warszawska.

W 2016 roku Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zajął 35. miejsce, w 2017 roku – 32., a rok temu uplasował się na 27 miejscu. Natomiast w rankingum według typów uczelni, UWM zajął 9. miejsce wśród 22 uniwersytetów w Polsce, utrzymując miejsce z poprzedniego roku.

Ranking Perspektywy 2019. Źródło: ranking.perspektywy.pl

Wśród najlepszych kierunków na UWM-ie znalazły się m.in.:

  • weterynaria- 2 miejsce
  • zootechnika – 2 miejsce
  • geodezja i kartografia – 3 miejsce
  • architektura krajobrazu – 4 miejsce

Najgorzej wypadły następujące kierunki:

  • budownictwo – 23 miejsce (ostatnie)
  • informatyka – 37 miejsce (przedostatnie)
  • mechanika i budowa maszyn – 25 miejsce (przedostatnie)
  • lekarski – 17 miejsce (ostatnie)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, ranking
Profesor Wojciech Maksymowicz nie będzie już prorektorem ds. Collegium Medicium UWM. Sam złożył rezygnację

Prof. Wojciech Maksymowicz zrezygnował ze stanowiska prorektora do spraw Collegium Medicum na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Przypomnijmy - kolegium rektorskie podjęło decyzję o dymisji Maksymowicza, rozpoczęto także procedurę,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV