Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Upał w czasie pracy? Zobacz do czego zobowiązany jest pracodawca

Fot. www.fotolia.com

Po zimnym i ulewnym lipcu, mamy upalny i burzowy sierpień. Nie wszyscy dobrze je znoszą, a tym którzy lekceważą podstawowe zasady żar z nieba może zaszkodzić. Jak przetrwać upał na dworze i w pracy?

Jeśli temperatura w pomieszczeniu zamkniętym przekroczy 28 st. C, należy nam się stały i bezpłatny dostęp do zimnych napojów. Z kolei jeśli pracujemy na zewnątrz, napoje należą nam się już po przekroczeniu 25 st. C – przypomina Andrzej Słowik, zastępca wojewódzkiego inspektora pracy w Olsztynie.

Ponadto pracodawca może (ale nie musi) wprowadzić rotacyjny system pracy lub skrócić dzień pracy. Pamiętajmy też, że małe dzieci i osoby starsze nie powinny przebywać na słońcu wtedy, gdy piecze najbardziej, czyli ok. południa.

Podczas upału należy nosić przewiewną odzież, jasną czapkę i pić duże ilości płynów, najlepiej wody mineralnej. Nie zapominajmy także o zwierzętach, które powinny mieć stały dostęp do wody oraz cienia.

 

Autorka: D. Grzymska
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, upał, lato, słońce
Makijaż na plaży to przesada? Wystarczy krem z filtrem, reszta to kwestia wyboru

  Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie wyjścia bez makijażu. Czy rezygnować z niego na plaży? "Krem z filtrem to podstawa, reszta jest kwestią wyboru" - mówi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV