Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uprawiali konopie indyjskie o czarnorynkowej wartości 800 tysięcy złotych

Fot. KWP w Olsztynie

800 tysięcy złotych – to czarnorynkowa wartość narkotyków zabezpieczonych przez policjantów z Gdańska i Olsztyna. W akcji wsparli ich strażnicy graniczni z Kętrzyna.

Funkcjonariusze z Gdańska ustalili, że na terenie województwa warmińsko-mazurskiego znajduje się nielegalna plantacja konopi indyjskich.

Jak komisarz Izabela Niedźwiedzka-Pardela z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, funkcjonariusze weszli do domu w powiecie ostródzkim. Tam zabezpieczyli ponad 60 krzewów konopi indyjskich oraz prawie 20 kilogramów suszu roślinnego. Był tam także profesjonalny sprzęt służący do uprawy – namioty oraz systemy oświetleniowe i wentylacyjne.

Na miejscu zatrzymano 37-letniego mężczyznę, a w Olsztynie jego 39-letniego kompana. Jak ustalili policjanci, obaj zatrzymani są związani z olsztyńskim środowiskiem pseudokibiców i obaj byli już karani. Mężczyźni usłyszeli zarzuty z wiązane z nielegalną uprawą, przetwarzaniem i posiadaniem znacznych ilości substancji odurzających. Zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dobro liczone w kilometrach. Od początku marca zebrano prawie 500 metrów złotówek

Dobro da się zmierzyć. Fundacja Przyszłość dla Dzieci zorganizowała w Olsztynie zbiórkę pieniędzy. Zbiórka to część akcji Kilometry Dobra. Zamieniamy datki na złotówki, te są sklejane...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV