Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uratowali sarnę, która utkwiła między elementami ogrodzenia. Akcję przeprowadził Eko Patrol i strażacy z Elbląga

Zwierzę zakleszczyło się między elementami ogrodzenia toru łyżwiarskiego przy Agrykoli w Elblągu. Strażnikom miejskim pomogli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej.

O zakleszczonej sarnie służby dowiedziały się od mieszkańców, którzy wezwali pomoc. Jak powiedziała rzeczniczka elbląskiej straży miejskiej Karolina Wiercińska, pierwsi na miejscu byli strażacy. Dojechał do nich Eko Patrol straży miejskiej, który pomógł już niejednemu zwierzęciu. Rok temu ratowali dużego zaskrońca. Uwięziona sarna była bardzo wystraszona, ale nic się jej nie stało. Została bezpiecznie odstawiona do lasu.

Służby apelują, w przypadku, gdy dzikie zwierzę trafi do miasta i wpadnie w kłopoty lepiej nie działać na własną rękę. Najlepiej zadzwonić do straży miejskiej, wydziału zarządzania kryzysowego lub na policję, pod telefon alarmowy 112.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Fot. Straż Miejska w Elblągu

Fot. Straż Miejska w Elblągu

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, sarna, zwierzę, straż miejska, agrykola
„Od 5 lat działa w wolontariacie”. Nastolatka z Elbląga została Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Ośmiu Wspaniałych

Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Ośmiu Wspaniałych elblążanka Oliwia Żukowska jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 25. Ideą konkursu jest honorowanie młodych ludzi, którzy w sposób szczególny angażują się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV