Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uroczyste otwarcie Centrum Alzheimera w Olsztynie

Uroczyste śniadanie dla podopiecznych Domu Samopomocy Centrum Alzheimera – Dar Serca w Olsztynie. Fot. A. Minkowska

Z okazji Światowego Dnia Chorych na Alzheimera w Olsztynie otwarto Środowiskowy Dom Samopomocy Centrum Alzheimera – Dar Serca. Placówka działa od pół roku, jednak dopiero teraz doczekała się oficjalnego otwarcia.

Praca z chorymi na Alzheimera polega głownie na trenowaniu ich pamięci i przywoływaniu wspomnień – powiedziała Radiu Olsztyn kierowniczka Domu Samopomocy, Agnieszka Dobosz-Szmigiel. Podopieczni mogą korzystać z różnych pracowni, m.in. plastycznej czy aromaterapii.

Z dziennej opieki Centrum Alzheimera korzysta 60 osób. Dom ma także 6 miejsc hostelowych, w których podopieczni spędzają całą dobę. Jednak zapotrzebowanie jest dużo większe, bo Alzheimer staje się chorobą cywilizacyjną – mówi Katarzyna Sztylc, prezes Europejskiego Centrum Wsparcia Społecznego Helper.

00:00 / 00:00

Centrum Alzheimera – Dar Serca mieści się na ulicy Jacka Kuronia 14 w Olsztynie. Na terenie powiatu olsztyńskiego jest 6 domów pomocy społecznej. (ami/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w choroba, Alzheimer
Największy problem Sanepidu to sklepy z dopalaczami

Pierwszy miesiąc wakacji minął spokojnie, ale było kilka niebezpiecznych sytuacji z udziałem wczasowiczów - tak lipiec podsumowuje Warmińsko-Mazurski Sanepid. Jak zawsze latem odnotowaliśmy wzrost zachorowań na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV