Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uroczyste zaprzysiężenie władz Elbląga

Od dziś Elbląg ma nowe władze. Witold Wróblewski został zaprzysiężony na prezydenta Elbląga. Jerzy Wilk został przewodniczącym Rady Miasta.

– Nie zawiodę oczekiwań, to bardzo ważny dla mnie dzień.Powierzenie mi tej funkcji oznacza wielkie zobowiązanie i to, że elblążanie akceptują mój program – powiedział po ślubowaniu nowy prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Zaprzysiężenie Witolda Wróblewskiego na prezydenta Elbląga. Fot. M. Stankiewicz

W uroczystości zaprzysiężenia władz Elbląga wzięło udział wielu gości m.in. wojewoda i wicewojewoda warmińsko-mazurski, przedstawiciele koalicji wspierającej Wróblewskiego w kampanii i mieszkańcy Elbląga, dla których było to niezwykle ważne wydarzenie.

 Na ślubowaniu była Mira Stankiewicz

Wciąż nie wiadomo jednak, kto będzie tworzył ekipę prezydenta wspieranego w wyborach przez PSL, PO i SLD oraz Elbląską Koalicję Obywatelską.

Jerzy Wilk został przewodniczącym Rady Miasta w Elblągu. Fot. M. Stankiewicz

Łatwo nie będzie, bo nowy prezydent nie ma większości w radzie, a na czele opozycji stoi Jerzy Wilk jego konkurent z drugiej tury wyborów i obecny przewodniczący Rady Miasta Elbląga. Jak będzie okaże się już niebawem, bo za tydzień sesja robocza z pierwszymi decyzjami.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Radny senior Zdzisław Olszewski składa gratulacje nowemu przewodniczącemu Rady Miasta Jerzemu Wilkowi. Fot. M. Stankiewicz

(mstan/bsc)

Więcej w Elbląg, Rada Miasta, ślubowanie, Jerzy Wilk
Były prezydent Elbląga przewodniczącym rady miejskiej

Były prezydent Elbląga Jerzy Wilk został wybrany przewodniczącym Rady Miasta. Był jedynym kandydatem zgłoszonym przez Klub Radnych PiS. Za jego kandydaturą było 24 radnych, jeden był...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV