Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Urodzinowy konkurs Radia Olsztyn. Uczniowie z Biskupca i Olsztyna wygrali bilety na film „Dywizjon 303. Historia Prawdziwa”

„Dywizjon 303”. Fot. B. Mrozowski

Uczniowie Katolickiego Liceum w Biskupcu zostali jednymi z laureatów urodzinowego konkursu Radia Olsztyn. Z okazji naszego jubileuszu zaprosiliśmy uczniów na seans filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Ich zadaniem było wysłanie odpowiedzi na pytanie, dlaczego to właśnie ich klasa powinna wybrać się z nami na ten film.

Jedną z najciekawszych odpowiedzi wysłała Klaudia Kośnik:

Zobaczyłam ogłoszenie na stronie Radia na Facebooku. Stwierdziłam, że fajnie byłoby wybrać się z całą klasą, zintegrować się. Film opowiada bardzo ciekawą historię Polaków, którzy walczyli w Bitwie o Anglię. Uczy nas przede wszystkim patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

Uczniowie szczególnie interesują się II Wojną Światową – powiedział wychowawca klasy i nauczyciel historii Maciej Szczyglak i dodał:

Jest to temat na tyle interesujący dla młodzieży, że bardzo chętnie chcą zobaczyć tego typu filmy.

Na film, z okazji jubileuszu Radia Olsztyn wybierze się jeszcze jedna klasa – będą to uczniowie jednego z olsztyńskich liceów.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, uczniowie, Radio Olsztyn, konkurs
Urocza włoska komedia „Mam przyjaciół w niebie” już w kinach!

Felice Castriota (Fabrizio Ferracane, „Malena"), lubiący luksusowe życie księgowy, popada w poważne kłopoty. Chęć szybkiego wzbogacenia się i lekkomyślność skłoniły go do współpracy z mafiosem U'Pacciu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV