Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uruchomienie lotniska w Szymanach w 2016 roku

Budowa lotniska w Szymanach. Fot. Piotr Świniarski

Wadliwe urządzenia elektryczne zagrażające życiu i brak projektu tymczasowego zasilania budowy w prąd – to nieprawidłowości, które jednemu z wykonawców lotniska w Szymanach wytknęła Państwowa Inspekcja Pracy.

Kontrole inspektorzy rozpoczęli po tragicznej śmierci jednego z pracowników budowy. Czy likwidacja nieprawidłowości może zagrażać terminowemu zakończeniu prac?

Relacja Leszka Tekielskiego

Szymany-problemy

Zakończenie robót budowlanych na lotnisku w Szymanach planowane jest na koniec sierpnia 2015. Następnie będzie odbiór robót i oddanie do użytkowania, a potem rozpocznie się proces certyfikacji lotniska do odpowiedniej kategorii. Certyfikacja może potrwać nawet do pół roku co oznacza, że uruchomienie lotniska nastąpi w pierwszym kwartale 2016 roku.

(ltek/łw)


„W nawiązaniu do materiału z dnia 25 listopada 2014 r. dotyczącego m.in. śmiertelnego wypadku, jaki miał miejsce podczas budowy pasa startowego, informujemy, iż firma Skanska jest jednym z trzech wykonawców inwestycji na terenie Lotniska Szymany i nie ma żadnego związku z wypadkiem, o którym mowa w audycji radiowej. Zestawienie kilku faktów w materiale mogło dać słuchaczom niejasny obraz sytuacji oraz błędne skojarzenie firmy Skanska z tym tragicznym wydarzeniem. „

PATRYCJA WILIŃSKA

Specjalista, Komunikacja Zewnętrzna

SKANSKA S.A.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lotnisko, Szymany
Radio Olsztyn na lotnisku w Gdańsku – zobacz i posłuchaj

W Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku odprawiony został 3-milionowy pasażer. Radio Olsztyn postanowiło odwiedzić, popularne wśród mieszkańców Warmii i Mazur, lotnisko i zajrzeć w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV