Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Urząd miasta chce podnieść kapitał zakładowy Stomilu Olsztyn. Jerzy Szmit: Klub tego potrzebuje, drużyna ciągle balansuje na granicy

Fot. A. Podbielska

Płacenie nauczycielom za czas strajku to propozycja niezgodna z prawem – mówił w Porannych pytaniach Jerzy Szmit, były wiceprezydent Olsztyna odpowiedzialny za edukację. Szef Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim odniósł się także do sytuacji w Stomilu Olsztyn.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zapowiedział, że zapłaci strajkującym nauczycielom za czas protestu. Jerzy Szmit uważa, że to rozwiązanie niezgodne z prawem.

Powinniśmy po pierwsze dobrze płacić nauczycielom, a po drugie – płacić przede wszystkim tym, którzy pracują i umożliwiają zdawanie egzaminów. Ci, którzy rozpoczynali strajk mieli pełną świadomość, że za ten strajk nie będą mieli zapłacone. Zresztą Izba Obrachunkowa w Krakowie przy podobnej próbie stwierdziła jasno, że za strajk nie można płacić i jest to wbrew prawu.

Sprawą płacenia nauczycielom za czas strajku w przyszłym tygodniu zajmie się olsztyńska rada miasta. Jerzy Szmit skomentował również sytuację w olsztyńskim Stomilu. Zwracał uwagę, że jeśli oddłużenie klubu pozwoli znaleźć mu inwestora – należy to zrobić. Olsztyński urząd miasta chce podnieść kapitał zakładowy Stomilu o cztery miliony złotych. Według zapowiedzi, dzięki temu do Stomilu wejdzie prywatny inwestor. Według Jerzego Szmita w takiej sytuacji należy dołożyć do klubu te pieniądze.

Jeżeli ta uchwała miałaby doprowadzić do sytuacji, w której klub będzie inaczej zarządzany, można to rozważyć. Tym bardziej, że pojawił się poważny inwestor, bardzo tego potrzebujemy. Widzimy, że po tych wszystkich przygodach Stomil ciągle balansuje na granicy.

Sprawą podniesienia kapitału zakładowego Stomilu zajmie się olsztyńska rada miasta. Odpowiednia uchwała ma być głosowana na sesji rady w przyszłym tygodniu.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Jerzym Szmitem

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio za A. Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rada Miasta, Jerzy Szmit, Stomil Olsztyn, wynagrodzenie, urząd miasta
Olsztyński Rower Miejski ponownie w stolicy Warmii i Mazur. Mieszkańcy zdecydowali o położeniu dodatkowych stacji postoju

W drugiej połowie maja mieszkańcy i turyści przyjeżdżający do stolicy Warmii i Mazur będą mogli skorzystać z systemu Olsztyńskiego Roweru Miejskiego. Dla miłośników jednośladów przygotowano 210...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV