Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Urząd Skarbowy rozliczy za nas PIT-a

Fot. Łukasz Węglewski

Czeka nas prawdziwa rewolucja w podatkach. W tym roku nie musimy już sami rozliczać się z fiskusem – zrobi to za nas Urząd Skarbowy.

-Zeznanie roczne zostanie automatycznie wytworzone w oparciu o informacje zgromadzone w bazie Krajowej Administracji Skarbowej – wyjaśnia Renata Kostowska – rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

00:00 / 00:00

W ramach usługi „Twój e-PIT” od połowy lutego podatnicy będą mogli zobaczyć swoje zeznanie przygotowane przez urząd logując się na stronie podatki.gov.pl. Będą mogli także je zaktualizować, np. dodając ulgę na dziecko czy zmieniając organizację, na rzecz której chcemy przekazać swój 1 % podatku.

W tym roku automatycznie zostaną rozliczeni podatnicy składający PIT-37 i PIT-38. W przyszłym roku taka usługa będzie dostępna dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Urząd Skarbowy uspokaja jednak, że rozliczenie papierowe nadal będzie możliwe.

Autor: I.Malewska
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PIT, Urząd Skarbowy
Jak rozliczyć PIT i komu przekazać swój 1%? O tym rozmawialiśmy w Bliższych spotkaniach

Blisko 50 procent osób fizycznych będzie mogło zakończyć coroczne rozliczenie podatkowe za pomocą dwóch kliknięć. Od 15 lutego zacznie działać usługa "Twój e-PIT" przygotowana przez Krajową...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV