Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
IMIENINY: Leoncjusza, Michała, Renaty
EUR: 4.2812 CHF: 3.6385
USD: 3.6252 GBP: 4.8814
Logowanie
 

Urzędnicy i przedsiębiorcy zachęcają do korzystania z Karty dużej rodziny

fot. fotolia.com


Węgorzewska Karta Dużej Rodziny już wkrótce znajdzie się w obiegu. W Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej można składać wnioski o wydanie karty.

W Polsce od dłuższego czasu już działa Karta Dużej Rodziny. To system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin z co najmniej trojgiem dzieci (bez względu na dochody). Posiadacze karty płacą mniej w instytucjach kultury, ośrodkach rekreacyjnych, w sklepach i punktach usługowych na terenie całego kraju. Tańsze jedzenie, kosmetyki, odzież, książki, zabawki, paliwo to tańsze życie na co dzień.

Wprowadzenie Węgorzewskiej Karty Dużej Rodziny umożliwi mieszkańcom gminy Węgorzewo tańsze korzystanie z oferty lokalnych instytucji oraz przedsiębiorstw, które włączając się do programu oferują zniżki rodzinom wielodzietnym z terenu gminy.

Udział w programie to korzyść w dwie strony: zyskują nie tylko korzystający z uprawnień, ale również ci, którzy je oferują. Odpowiedzialność społeczna, realna pomoc rodzinom wielodzietnym, zaufanie i zadowolenie klientów, prestiż – to wartości, które zawsze są w cenie.

Rodziny zainteresowane przystąpieniem do programu mogą złożyć wniosek o wydanie karty w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej (Karta Dużej Rodziny jest jednocześnie Węgorzewską Kartą Dużej Rodziny).

(Ł.Sadlak)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Węgorzewo, rodzina
Niebezpieczne znalezisko w lesie koło Węgorzewa

W gminie Budry koło Węgorzewa znaleziono pocisk artyleryjski z czasów wojny. Nie od dziś wiadomo, że spacerując po lesie można trafić na pozostałości po wojnie. Znaleziony...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV