Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ustawiony przetarg w PKP na 5 milionów złotych. Sprawa dotyczy projektu budowy dworca w Olsztynie

CBA zatrzymało pięć osób zajmujących się ustawianiem przetargów

Agenci CBA w Toruniu, Warszawie, Wrocławiu i na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zatrzymali 5 osób, które miały ustawiać przetargi między innymi na projekt budowy dworca PKP Olsztyn Główny.

Zatrzymani usiłowali także wpłynąć na kilkunastomilionowe przetargi organizowane w związku z modernizacją Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Wśród zatrzymanych jest dyrektor projektu w PKP S.A., jeden z byłych dyrektorów w kujawsko-pomorskich Inwestycjach Medycznych, kierownik szpitala oraz dwoje prywatnych przedsiębiorców. Śledztwo w tej sprawie prowadzi CBA w Bydgoszczy pod nadzorem tamtejszej Prokuratury Okręgowej. Procederem ustawiania przetargów zajmowała się grupa osób z województwa kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego oraz dolnośląskiego.

Jednym z badanych wątków jest ustawienie, ogłoszonego przez PKP S.A., przetargu o wartości około 5 milionów złotych dotyczącego budowy dworca Olsztyn Główny wraz z modernizacją torów i infrastruktury. O szczegółach mówi rzecznik CBA Piotr Kaczorek.

Funkcjonariusze CBA pracowali nad tą sprawą od ponad roku. Ustalono, że od samego początku, na etapie przygotowywania przetargu przez PKP, wpływano na wybór wykonawcy.  Nie byłoby to możliwe bez współpracy i pomocy ze strony osoby zajmującej wysokie stanowisko w PKP S.A.

W trakcie śledztwa prowadzonego przez agentów CBA z Bydgoszczy okazało się, że te same osoby zajmowały się także umożliwianiem wygrywania przetargów w innych instytucjach. Funkcjonariusze CBA ustalili , że chodzi o przetargi organizowane w związku z modernizacją Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Zainteresowanymi uzyskaniem zamówień byli przedstawiciele różnych firm medycznych z całego kraju. Łączna suma, objętych prowadzonym śledztwem, zamówień publicznych to nawet kilkanaście milionów złotych.

 

Redakcja: BSChromy za cba.gov.pl

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w CBA, zatrzymanie, przetarg, dworzec PKP, uwaga, pilne
Sąd rejonowy w Ostródzie wydał list gończy za 27-letnim Adamem Żukowskim, który uciekł z policyjnego konwoju

W Ostródzie 27-latek uciekł z konwoju. Trwają poszukiwania zbiega. Sąd rejonowy w Ostródzie wydał list gończy za uciekinierem. Sąd zezwolił także na publikację wizerunku mężczyzny. Poszukiwany...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV