Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Uszkodzone torowisko w Bartągu, czyli kolejne zmiany w kursowaniu pociągów. Do Warszawy dojedziemy przez Ostródę i Iławę

Ograniczenie prędkości, a niedługo także tymczasowe wyłączenie linii kolejowej z użytku. Chodzi o torowisko w Bartągu, które uszkodziła firma pracująca przy budowie obwodnicy Olsztyna. Potrzebna będzie naprawa, która wiąże się z wymianą części torów. Pociągi nie będą więc mogły jeździć w tamtym miejscu.

Prace zaplanowano na kwiecień, a do tego czasu pociągi muszą zwalniać do 50 km/h. Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych mówi, że naprawy podejmie się wykonawca – firma Budimex. Chodzi o około 100-metrowy odcinek torowiska, który trzeba będzie wymienić.

00:00 / 00:00

Obecnie opracowywana jest technologia robót. Prace naprawcze zaplanowano w terminie od 20 do 28 kwietnia. W tym czasie pociągi dalekobieżne w kierunku Warszawy pojadą trasą przez Ostródę i Iławę. Na odcinku z Działdowa przez Nidzicę i Olsztynek przewoźnik uruchomi autobusową komunikację zastępczą.

Za pociągi regionalne na odcinku Olsztyn Główny – Olsztynek uruchomiona będzie autobusowa komunikacja zastępcza. Na dalszym odcinku — od Olsztynka do Działdowa — kursować będą pociągi.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, pociągi, torowisko, Budimex, zmiana, uszkodzenie, Martyn Janduła
PKP wprowadza kolejne ułatwienia. Przewoźnik wyśle informację o opóźnieniu pociągu

Pod koniec stycznia rozpoczęte zostały testy nowej usługi dostępnej w serwisie BILKOM – internetowym serwisie sprzedaży biletów kolejowych. Dzięki nowej funkcjonalności pasażerowie kupujący bilet przez internet...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV