Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uwaga, kolejne zmiany na ulicach Olsztyna

Z powodu budowy w Olsztynie linii tramwajowej, drogowcy zmienili organizację ruchu na skrzyżowaniu Pstrowskiego i Sikorskiego.

W weekend zmieniła się tam organizacja ruchu. Samochody osobowe nie mogą już skręcać w Sikorskiego w stronę południowych dzielnic Olsztyna. Mogą tamtędy jechać tylko autobusy, i to wahadłowo. Dlatego, choć zazwyczaj w Olsztynie taksówkarze mają takie same przywileje, jak autobusy, tym razem zostali wyłączeni z możliwości jechania tak jak transport zbiorowy.

– Doszliśmy do wniosku, że umożliwienie taksówkom jazdy z autobusami byłoby zbyt problematyczne – wyjaśnia taksówkarz i wiceprezes warmińsko-mazurskiego zrzeszenia transportu Sławomir Kałwianiec.

Sławomir Kałwianiec

Kierowcy, którzy chcą jechać w stronę Jarot, muszą skorzystać z objazdu na ulicy Kasprzaka. Kierownik budowy Grzegorz Orłowski z firmy Skansa zapowiada, że dopiero zimą ulica Pstrowskiego znów będzie mogła być dwujezdniowa.

Grzegorz Orłowski

Jak mówi podkomisarz Mariusz Mielcarz z olsztyńskiej policji, po rozpoczęciu robót na ulicy Sikorskiego wielu kierowców uporczywie nie stosowało się do znaków. Po kilku dniach pouczania, policjanci zaczęli wręczać mandaty. Ukarano już 400 kierowców.

Mariusz Mielcarz

Kolejną zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu Pstrowskiego i Sikorskiego zplanowano 22 listopada. Zakończenie robót we wrześniu przyszłego roku. Wiosną drogowcy znów będą zamykali po jednej nitce ulicy Pstrowskiego. Całkowite zakończenie robót planowane jest na wrzesień przyszłego roku.


Tymczasem dzisiaj rano na ulicy Pieniężnego w Olsztynie zapadł się asfalt. Metrowej szerokości zapadlisko powstało na pasie do skrętu w prawo przed skrzyżowaniem przy ratuszu. Jjest odgrodzone barierką. Technicy mają sprawdzić jaka jest tego przyczyna. Podobna sytuacja – również na Pieniężnego – miała miejsce kilkanaście dni temu. W asfalcie, na wysokości kurii, zrobiła się spora dziura, gdy ziemię wypłukała woda z uszkodzonej sieci.

(apiedz/wch/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, tramwaje, kierowcy, utrudnienia, Skanska
Kolejne utrudnienia na ulicy Sikorskiego w Olsztynie

Od dziś kolejne zmiany w organizacji ruchu na Sikorskiego w Olsztynie. Od dziś do niedzieli częściowo zamknięty będzie odcinek alei Sikorskiego na wysokości supermarketu Real. Remonty...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV