Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uwaga na fałszywych pracowników wodociągów

Podają się za pracowników pomocy społecznej, przychodni lekarskich lub pracowników wodociągów sprawdzających drożność rur – takimi metodami posługują się oszuści.

Do jednej z takiej kradzieży doszło w mieszkaniu przy ul. Traugutta w Elblągu. Kobieta i mężczyzna pod pozorem kontroli instalacji wodociągowej zostali wpuszczeni do mieszkania. Po ich wizycie właściciel zauważył zniknięcie ponad 4 tysięcy złotych.

Policja ostrzega, by nie wpuszczać do domu nieznanych osób i podkreśla, że ofiarami złodziei najczęściej padają osoby starsze i samotne. Należy żądać okazania dokumentu tożsamości od osób, które oferują różne usługi. Warto też telefonicznie sprawdzić istnienie firmy lub też zatrudnienie w niej danego pracownika. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy powiadomić policję.

 

(gaj/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, pieniądze, kradzież, oszust
W Elblągu otwarto wystawę poświęconą rzezi wołyńskiej

 Ekspozycję w klubie garnizonowym 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej przygotował Instytut Pamięci Narodowej w Lublinie. Otwarcie wystawy poprzedził wykład Bartosza Januszewskiego z gdańskiego oddziału IPN, który Rzeź...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV