Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uwaga na nową organizację ruchu w Olsztynie

Od dziś czekają nas kolejne zmiany w ruchu w Olsztynie. Są one związane z budową linii tramwajowej i dotyczą ulicy Kościuszki.

Zmiany organizacji ruchu na olsztyńskich ulicach: Towarowa, Dworcowa i Lubelska

W nocy zmieniła się organizacja ruchu na ulicy Dworcowej przy Europa Center i kierowcy mogą tam jeździć w obu kierunkach tylko po zachodniej części jezdni. Od dziś zamknięty jest przejazd ulicą Mickiewicza, otwarty został natomiast przejazd na odcinku Kołobrzeska – Mazurska.

Andrzej Karwowski. Fot. B. Świerkowska-Chromy

– Dojazd do parkingu przy Manhattanie jest możliwy od Placu Pułaskiego – wyjaśnia Andrzej Karwowski, kierownik ratuszowej jednostki odpowiedzialnej za tramwajowy projekt.

00:00 / 00:00

– Zmiana w organizacji ruchu na ul. Kościuszki powoduje zmiany na trasach aż 11 linii autobusowych – dodaje Paweł Pliszka z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Natomiast od przyszłego poniedziałku aleją Piłsudskiego mają już jeździć autobusy komunikacji miejskiej. Pozostali kierowcy będą na to musieli poczekać do drugiej połowy października.

Budowa linii tramwajowej w Olsztynie (15 września 2015 r.). Ulica Kościuszki. Fot. Łukasz Węglewski

Budowa linii tramwajowej w Olsztynie (15 września 2015 r.). Ulica Kościuszki. Fot. Łukasz Węglewski

 

(imal/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, Karwowski, budowa tramwajów
Pikieta służb mundurowych w centrum Olsztyna

Przez dwie godziny związkowcy służb mundurowych pikietowali urząd wojewódzki w Olsztynie. Prawie 1,5 tysiąca osób domagało się odmrożenia pensji, których wysokość nie zmieniła się od 6...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV