Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Vice” z nagrodzonym Złotym Globem Balem w kinach!

Christian Bale w filmie ‚Vice’, fot. Forum Film Poland

Pół roku zajął Christianowi Bale’owi („Mroczy Rycerz”, „American Hustle”) powrót do poprzedniej formy po roli Dicka Cheneya w filmie „Vice”, który na ekranach oglądać będziemy w Polsce już od 11 stycznia.

Za swój występ w niedzielę 7 stycznia aktor odebrał prestiżowy Złoty Glob, nagrodę przyznawaną przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej i uważaną za ważny prognostyk przed Oscarami.

Jednak nie tylko przybranie na wadze przeszło 30 kg pomogło Bale’owi przeobrazić się w Cheneya. „Każdego dnia spędzałem w charakteryzatorni cztery godziny” – zdradził Łukaszowi Adamskiemu w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej. Magazyn Plus Minus” (06.01.2019). Nad swą fizyczną metamorfozą aktor pracował wraz z wybitnym specjalistą od charakteryzacji (trzy Oscary na koncie) Gregiem Cannomem. Miał także trenera od akcentu i ruchu. – W rezultacie, kiedy pierwszego dnia pojawił się na planie, można go było pomylić z prawdziwym Cheneyem – nie krył podziwu producent Jeff Waxman. „«Vice» to jeden z najlepszych filmów, w jakich przyszło mi grać” – przyznał Bale we wspomnianym wywiadzie. –Scenariusz zachwycił mnie od razu i jestem dumny, że wziąłem udział w tym projekcie. Mądrym i jednocześnie rozrywkowym. Sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych Dick Cheney to jedna z najważniejszych i najbardziej tajemniczych postaci amerykańskiej polityki ostatnich dekad”. Jak mówił Bale, „Vice” jest filmem pełnym ironii i sarkazmu, obnażającym absurdy waszyngtońskiej polityki.

Za reżyserię i scenariusz odpowiada Adam McKay, laureat Oscara 2015 w kategorii Najlepszy scenariusz adaptowany („Big Short”).

Vice” – historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj. „Vice” to wielka aktorska metamorfoza Christiana Bale’a w roli Dicka Cheneya oraz fantastyczne role Sama Rockwella jako George’a W. Busha i Amy Adams jako Lynne Cheney.

„Vice” w kinach od 11 stycznia!

 

 

Autor:Ł.A/Mat.prasowe
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, Vice, Christian Bale
Zaskakujące rozdanie Złotych Globów. Trium filmu o Queen

Tegoroczna edycja Złotych Globów zakończyła się w niedzielę sukcesem filmu "Bohemian Rhapsody", nagrodzonego za najlepszy obraz dramatyczny oraz "Green Book", wyróżnionego w kategorii film komediowy lub...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV