Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

VIII Dni Kultury Żydowskiej

W Olsztynie trwa ósma edycja Dni Kultury Żydowskiej. W tym roku odbywają się one pod hasłem „Spotkanie”.

Oficjalna inauguracja imprezy miała miejsce w sobotę 20 września. Tego dnia odbyło się również spotkanie z Piotrem Pazińskim – redaktorem naczelnym Midrasza, autorem, tłumaczem, eseistą. W niedzielę Rafał Bętkowski i Ewa Romanowska poprowadzili „Spacer śladami Ericha Mendelsohna”. Wieczorem w Domu Mendelsohna odbył się natomiast wernisaż dwóch wystaw fotograficznych: Z miasteczka na pograniczu w świat – Żydzi w  Kłajpedzie oraz Krakowski Kazimierz w obiektywie jeziora Walugi.

W środę 24 września w Domu Mendelsohna o 18.30 odbędzie się spotkanie autorskie z Pawłem Smoleńskim. Na zakończenie festiwalu przewidziano wieczór z winem izraelskim. Ponad to imprezie towarzyszą wykłady, warsztaty plastyczne, koncerty i pokazy filmów.

Organizatorami VIII Dni Kultury Żydowskiej są: Fundacja Borussia, Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa „Borussia” oraz Stowarzyszenie na rzecz Kultury Żydowskiej B’Jachad!

program Dni Kultury Żydowskiej

(bsc)

Przeczytaj poprzedni wpis:
Potrójny sukces chóru Cantabile w Hiszpanii

Olsztyński chór Cantabile, pod dyrekcją Agaty Wilińskiej, wielokrotnym zwycięzcą IV Międzynarodowego Konkursu Chóralnego w hiszpańskim Loret de Mar Barcelona. Żeński chór, działający przy Państwowej Szkole Muzycznej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV