Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W 43 % szkół ponadgimnazjalnych na Warmii i Mazurach odbyły się klasyfikacje maturzystów. Co z resztą placówek?

fot. Fotolia.com

fot. Fotolia.com

W 43 % szkół ponadgimnazjalnych na Warmii i Mazurach odbyły się już rady klasyfikacyjne maturzystów. Na czwartek i piątek zaplanowane są rady w kolejnych szkołach – poinformowało warmińsko-mazurskie kuratorium.

Jak powiedziała dyrektor Wydziału Kształcenia, Wychowania i Opieki Kuratorium Oświaty w Olsztynie Małgorzata Hochleitner, na środę zaplanowano rady klasyfikacyjne w 42 % szkół ponadgimnazjalnych.

Podała, że na 41 szkół gimnazjalnych w Olsztynie, w 13 szkołach rady klasyfikacyjne jeszcze się nie odbyły, ale kuratorium ma informacje, że są one zaplanowane na czwartek i piątek.

Mam nadzieję, że uda się zebrać kworum i rady się odbędą

– podkreśliła.

W Ełku maturę mają zdawać uczniowie w 13 placówkach. Na razie klasyfikację przeprowadzono w sześciu. W pozostałych rady pedagogiczne mają obradować dzisiaj po południu. W I LO na decyzję nauczycieli czeka 180 maturzystów – mówi dyr. Robert Hoffman. Pierwsze posiedzenie rady się nie odbyło, bo zabrakło kworum. W środę zaplanowano kolejne. Dyrektor ma jednak obawy, czy tym razem nie będzie tak samo.

Takich problemów nie ma w Centrum Edukacji Mundurowej. Tam maturę będzie zdawało 60 uczniów, którzy już zostali sklasyfikowani. Dyrektor szkoły Agnieszka Pasko przypuszcza, że tak jak z klasyfikacją, tak też z przeprowadzaniem matur nie będzie żadnego problemu. Szkoła jako jedyna w Ełku nie przystąpiła do strajku.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

Z kolei w Elblągu w dwie szkoły ponadgimnazjalne w Elblągu wznowiły w środę normalne zajęcia – to III i IV LO. W IV Liceum Ogólnokształcącym odbyła się już rada klasyfikacyjna i 70 absolwentów tej szkoły będzie mogło przystąpić do matury w terminie – informuje rzeczniczka prezydenta Elbląga Joanna Urbaniak.

00:00 / 00:00

Do szkoły wrócili też uczniowie III ogólniaka. Tam rada pedagogiczna zbierze się po południu. Podobnie jak w kilku innych placówkach, które jednak utrzymują strajk. W niektórych placówkach rady są zwoływane, ale nie dochodzi do klasyfikacji uczniów. Tak było dziś w II LO i Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych.

00:00 / 00:00

Dodajmy, w Elblągu jest 12 szkół ponadgimnazjalnych. W dziesięciu wciąż trwa akcja protestacyjna. Podobnie jak we wszystkich szkołach podstawowych i placówkach oświatowych oraz większości przedszkoli prowadzonych przez samorząd.

Z informacji przekazanych do kuratorium przez dyrektorów szkół wynika, że na Warmii i Mazurach strajkuje 18 % placówek oświatowych. W pierwszych dniach protestu według kuratorium strajkowało 38 %.

We wtorek Międzyszkolny Komitet Strajkowy z Olsztyna podjął decyzję, że strajkujący nauczyciele z Olsztyna trwają przy strajku i nie będą klasyfikować uczniów. Według ZNP w Olsztynie na 68 placówek oświatowych strajkuje nadal 47 szkół i 2 przedszkola.

Zajęcia szkolne w klasach maturalnych kończą się 26 kwietnia.

 

Autor: A. Libudzka (PAP), M. Zbrożek, M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, uczniowie, matura, rada, maturzyści, egzamin maturalny, Małgorzata Hochleitner
W. Cybulski: w 40% szkół odbyła się klasyfikacja maturzystów. W. Kossakowski: dziękuje tym, którzy przyczynili się do przeprowadzenia testów

O sytuacji w szkołach na Warmii, Mazurach i Powiślu mówili na konferencji prasowej w Ełku poseł Wojciech Kossakowski i wicekurator oświaty Wojciech Cybulski. Zdaniem tego ostatniego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV