Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W audycji „Śliska sprawa” rozmawiamy o repatriacji

Zdjęcie ilustracyjne, foto: PAP/archiwum

Bardzo pragniemy osiedlić się w Polsce, a szczególnie w waszej miejscowości na stałe. Ja mam 36 lat, z wykształcenia jestem nauczycielem historii. Moja żona z zawodu jest bibliotekarką. Mamy dwójkę dzieci 14-letnią córkę i 8-letniego syna. Bardzo chcemy zacząć nowe życie w Polsce, szczególnie ze względu na nasze dzieci. Mamy ogromną nadzieję, że uda nam się wrócić na ziemię naszych dziadków.

– taki list na początku stycznia trafił do władz Braniewa.

W piśmie, do którego my także dotarliśmy czytamy, że rodzina z Kazachstanu dostała już drugą decyzję o repatriacji i bardzo chce zacząć nowe życie w Polsce. Liczy na wyrozumiałość braniewskich władz.

Burmistrz miasta przekazała list z Kazachstanu miejskim radnym, a ci zajęli się nim na komisjach problemowych i wystawili negatywną opinię. Dlatego powołano Społeczny Komitet Braniewa, który chce pomóc w sprowadzeniu rodziny z Kazachstanu. Komitet twierdzi, że napotyka jednak na trudności ze strony władz miasta.

Posłuchaj audycji Śliska Sprawa

00:00 / 00:00

Wojciech Chromy i Kinga Grabowska zaprosili do studnia Joannę Wilk-Yaridiz – prezesa Fundacji dla Rodaka i Dariusza Bonisławskiego – prezesa Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Rozmawiano o repatriacji i na ile nowa ustawa pomaga szerokiej rzeszy repatriantów.

Posłuchaj rozmowy

Joanna Wilk-Yaridiz – prezes Fundacji dla Rodaka i Dariusz Bonisławski – prezes Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Fot. BChromy

Dziennikarze audycji Śliska Sprawa uruchamiają dyżur telefoniczny. Można dzwonić w piątki, przed audycją w godzinach od 16 do 17.

Kontakt telefoniczny: (89) 526 59 00
Kontakt mailowy: sprawa@ro.com

 

 

Autor: W.Chromy
Redakcja: A.Socha/BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Leszek Tekielski, repatriacja, Wojciech Chromy
Prowokacja dziennikarska reporterów Polskiego Radia Olsztyn. „Kupili” w internecie świadectwo bierzmowania

Nasi reporterzy Leszek Tekielski i Wojciech Chromy zrobili prowokację dziennikarską. Chcieli kupić od ogłaszającego się  w internecie Pawła J. z Lubania na Dolnym Śląsku świadectwo bierzmowania....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV