Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Bartągu otwarto nową szkołę podstawową

Szkoła w Bartągu, fot. UG Stawiguda

W podolsztyńskim Bartągu uroczyście otwarto nową szkołę podstawową. To filia placówki z Rusi, gdzie brakowało już miejsca.

Nowa szkoła jest odpowiedzią na reformę oświaty, która zwiększyła liczbę dzieci pozostających w szkołach. Jej otwarcie ma spowodować, że poprawią się warunki nauki w macierzystej szkole w Rusi, gdzie chodzą uczniowie z kilku podolsztyńskich wsi, oprócz Rusi także z Gągławek, Bartąga, Bartążka, a nawet z Olsztyna. Wojciech Cybulski  wicekurator oświaty na Warmii i Mazurach jest przekonany, że budowa nowej placówki była trafioną decyzją.

Każda inwestycja oświatowa nas cieszy. Szkoły podstawowe przekształcają się w 8-letnie, więc potrzebne są większe budynki

– mówi.i

Podstawówka powstała na granicy między olsztyńskim Zaciszem a Bartągiem. W poniedziałek po raz pierwszy poszły na zajęcia do nowego budynku dzieci z klas I-III. Władze gminy Stawiguda nie wykluczają jednak, że z czasem mogą się tam kształcić także dzieci starsze.

Autorka: K.Grabowska
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła
Warmińsko-mazurski kurator oświaty przeciwny zadawaniu prac domowych na ferie i weekendy

Prace domowe zadawane dzieciom na ferie to nieodpowiedzialne działanie nauczycieli i szkół - uważa warmińsko-mazurski kurator oświaty. Zaczęła się walka z tym procederem i nie chodzi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV