Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W bazie MEN stale przybywa zgłoszeń wakacyjnych wypoczynków. Organizatorzy muszą spełnić szereg ograniczeń sanitarnych

Fot. Archiwum Polskiego Radia Olsztyn

Do bazy letniego wypoczynku prowadzonej Ministerstwo Edukacji Narodowej wpłynęło ponad 4 tysiące zgłoszeń od organizatorów wakacyjnych kolonii, półkolonii i obozów. Ze względu na epidemię organizatorzy wyjazdów muszą w tym roku spełnić szereg ograniczeń sanitarnych.

Rzeczniczka MEN Anna Ostrowska wyjaśnia, że organizator musi zapewnić stałą obecność pielęgniarki lub szybki kontakt z medykiem.

Organizator musi ustalić szybki tryb kontaktu z rodzicami uczestnika np. w przypadku podejrzenia zakażenia lub wystąpienia jakichkolwiek komplikacji podczas pobytu na wypoczynku. Ważne jest także to, by zapewnić zarówno uczestnikom jaki i kadrze opiekunów, odpowiednią ilość środków higieny osobistej.

W kraju będzie wypoczywało ponad 100 tysięcy dzieci – mówi rzeczniczka MEN.

Ponad 42 tysiące będzie brało udział w półkoloniach, a ponad 2,5 tysiąca wyjedzie na wypoczynek zagraniczny. W sumie zostało zgłoszonych blisko 145 tysięcy dzieci i młodzieży. Liczby te wciąż się zmieniają i w każdej chwili pojawiają się nowe zgłoszenia.

Organizator wypoczynku najpóźniej 21 dni przed rozpoczęciem obozu lub kolonii jest zobowiązany zarejestrować go w bazie MEN dostępnej pod adresem wypoczynek.men.gov.pl. Rodzice i opiekunowie dzieci mogą tam sprawdzić, czy dany wyjazd został zgłoszony i czy organizator spełnia wymogi bezpieczeństwa.

Wakacje rozpoczną się dokładnie za tydzień.

Autor: IAR/K. Kantor
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, wypoczynek, wakacje
Bliższe Spotkania – 12.06.2020

Caravaning, ogródki działkowe, wesela w nowej rzeczywistości oraz co ciekawego w ten weekend w regionie to temat, na który z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV