Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Braniewie ruszył proces młodej matki, która porzuciła na plaży martwego noworodka

W Sądzie Rejonowym w Braniewie ruszył proces 20-letniej Katarzyny W., która w listopadzie 2015 roku porzuciła ciało noworodka na plaży w Starej Pasłęce.

Oskarżona chciała dobrowolnie poddać się karze roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Wniosek poparła prokuratura. Nie zgodził się na to ojciec dziecka, który teraz występuje w roli oskarżyciela posiłkowego. Jego zdaniem Katarzyna W. powinna odpowiadać za zabójstwo. W tej sytuacji sprawa musi zostać rozstrzygnięta w procesie. Oskarżonej grozi kara do 5 lat więzienia.

18- letnia Katarzyna urodziła żywą córkę w domu swojego partnera, nikomu nie powiedziała o akcji porodowej. Noworodka, który – jak wykazała sekcja był w zamartwicy okołoporodowej – nakryła kołdrą. Dziecko, które nie miało tlenu udusiło się. Oskarżona przyznaje się do tego czynu, podtrzymuje wyjaśnienia złożone w śledztwie i będzie odpowiadać tylko na pytania obrońców. Prokuratura stawia jej zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dziewczynki. Na sprawę nie stawił się ojciec dziecka, który występuje w roli oskarżyciela posiłkowego i świadka. Sąd ukarał go 1000-złotową grzywną.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

(mst/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, proces, Braniewo, matka
Więzienie za wyrzucenie psa przez okno. Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji

Jarosław R. z Lidzbarka Warmińskiego za znęcanie się nad zwierzęciem trafi do więzienia na 2 miesiące. 58-latek w styczniu zeszłego roku wyrzucił swojego psa przez okno...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV