Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W całym kraju brakuje krwi

W całej Polsce brakuje krwi. Najgorsza sytuacja jest Warszawie, ale również w Krakowie, Szczecinie i Wrocławiu. Odwoływane są zabiegi planowe, a krwi używa się tylko w przypadku ratowania życia.

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie dawców jak na lekarstwo. Fot. Łukasz Węglewski

Jolanta Walenciak, kierowniczka laboratorium, Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie uspokaja, że sytuacja w naszym regionie póki co jest stabilna, ale nigdy nie można mówić o nadmiarze krwi. Dlatego dawcy z Warmii i Mazur są gotowi do udzielania pomocy.

Fot. Łukasz Węglewski

Dawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat. Do oddania krwi trzeba zgłosić się po lekkostrawnym posiłku. Wymagany jest również dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL.

Największe Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na Warmii i Mazurach znajduje się w Olsztynie przy ulicy Malborskiej 2. Krew można oddać też w innych miastach regionu – w Bartoszycach, Działdowie, Elblągu, Ełku, Giżycku, Iławie, Kętrzynie, Nidzicy i Pasłęku.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie przy ul. Malborskiej 2. Fot. Łukasz Węglewski

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

00:00 / 00:00

Krwiobus. Fot. Łukasz Węglewski

(kpias/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w krew, krwiodawstwo, oddawanie krwi
W Bartoszycach czekają na krew

"Krew, to życie - podaj dalej" pod takim hasłem w Bartoszycach odbywa się letnia akcja poboru krwi. Mobilny punkt stanął na Placu Bohaterów Westerplatte. pobór krwi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV