Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W ciągu sześciu lat zebrali ponad siedemdziesiąt ton elektrośmieci

Elektrośmieci. Fot. pixabay.com

Szkoła Podstawowa w Hejdyku w powiecie piskim jest liderem w zbieraniu elektrośmieci. Placówka od 2013 roku bierze udział w ogólnopolskiej kampanii „Moje miasto bez elektrośmieci”.

Uczniowie nie tylko zbierają elektroodpady, ale również przygotowują informacyjne ulotki i roznoszą po innych miejscowościach, malują plakaty i tworzą prezentacje multimedialne. W zbiórkę zaangażowali się również nauczyciele, rodzice i mieszkańcy wsi.

W ciągu sześciu lat udało im się zebrać ponad 70 ton elektrośmieci. Rekord padł w 2017 roku, kiedy zebrano 19 i pół tony odpadów, a szkoła zajęła drugie miejsce w Polsce. Akcję organizuje warszawska firma Elektroeko pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Środowiska. W zamian za zebrane odpady szkoły otrzymują kupony, które wymieniają na sprzęt do nauki, np. projektory czy tablice multimedialne.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uczniowie, zbiórka, elektrośmieci, Moje miasto bez elektrośmieci
Rekordowa zbiórka Elbląskiego Banku Żywności. Na świąteczne paczki może liczyć nawet tysiąc rodzin

Elbląski Bank Żywności po raz pierwszy w swojej historii, podczas jednej akcji, zebrał ponad 10 ton żywności. Pierwszy rekord padł w samym Elblągu, kiedy to po...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV