Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W ciągu weekendu strażacy ponad 400 razy interweniowali na Warmii i Mazurach

fot. Przemysław Getka

Przez weekend z powodu burz, trąb powietrznych oraz intensywnych opadów w całej Polsce straż pożarna interweniowała 1908 razy. Najwięcej akcji, bo aż 465, miało miejsce w woj. zachodniopomorskim. Na Warmii i Mazurach strażacy interweniowali 381 razy – poinformował w poniedziałek rano rzecznik komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak.

Frątczak przekazał, że w związku z sytuacją pogodową w ciągu ostatnich dwóch dób (sobota-niedziela) straż pożarna interweniowała 1908 razy. Najwięcej interwencji dotyczyło województw: zachodniopomorskiego (465), warmińsko-mazurskiego (381), dolnośląskiego (323) i pomorskiego(193).

W związku z wiatrołomami straż interweniowała w sumie 1250 razy. Ponadto 413 akcji dotyczyło wypompowywania wody z piwnic zalanych budynków, a 43 razy zalanych dróg.

W działaniach związanych z usuwaniem skutków nawałnic brało udział 10 tyś. 596 strażaków PSP i OSP. „Do tego wykorzystali 2379 samochodów” – podał rzecznik.

Jak podkreślił, wiatr w ciągu weekendu uszkodził 112 budynków, w tym 89 budynków mieszkalnych. „W tym czasie dwie osoby w skali kraju zostały ranne. W tym jeden strażak” – dodał.

Przypomnijmy, że w nocy z soboty na niedzielę spłonął fragment  XVIII-wiecznego kościoła w miejscowości Frednowy w powiecie iławskim. W pożarze piszemy w artykule Ogień strawił fragment wieży kościelnej we wsi Frednow.

Źródło: PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż, podtopienia, pogoda, interwencje
Upały, burze z gradem i bardzo silny wiatr. Meteorolodzy wydali ostrzeżenie dla województwa warmińsko-mazurskiego

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dzisiaj od godziny 16 do godziny 6 rano jutro lokalnie może spaść do 50 litrów wody na metr kwadratowy,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV