Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Dobrym Mieście powstała strzelnica tunelowa

Ryszard Gadziński – prezes LOK w Dobrym Mieście – prezentuje strzelnicę tunelową w Dobrym Mieście

Przez ostatnich pięć członkowie dobromiejskiej Ligi Ochrony Kraju w Dobrym Mieście z mozołem, zaangażowaniem i pomocą sponsorów budowali prawdopodobnie jedyną w kraju strzelnicę tunelową na sześć stanowisk. Obiekt jest już gotowy.

Kto w dzisiejszych czasach otwiera pełnowymiarową strzelnicę sportową i to bez wsparcia z zewnątrz? – zapytała znajoma z Dobrego Miasta, która wie „co i gdzie w trawie piszczy”. Tak postawione pytanie z miejsca stało się tematem, któremu warto przyjrzeć się bliżej.

Żeby jednak poznać całą sprawę budowy strzelnicy sportowej z prawdziwego zdarzenia na opłotkach Dobrego Miasta, trzeba się cofnąć do 2005 roku. Wtedy po raz pierwszy wyartykułowany został pomysł budowy profesjonalnej strzelnicy w Dobrym Mieście – mówi Ryszard Gadziński, prezes organizacji miejsko-gminnej Ligi Obrony Kraju w Dobrym Mieście. – Początki nie były łatwe, bo nie mieliśmy terenu pod strzelnicę.

Była żwirownia i śmieciowisko
Padały różne lokalizacje, w końcu w sukurs przedsięwzięciu przyszła gmina Dobre Miasto, która w w 2008 roku przekazała miejscowemu LOK sporą działkę na przedmieściach przy obecnej Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Wcześniej była tu żwirownia, a potem ludzie wywozili tu najprzeróżniejsze śmiecie. Otrzymaliśmy teren w 20-letnią nieodpłatną dzierżawę z warunkiem uruchomienia strzelnicy do końca 2013 roku. – wspomina Ryszard Gadziński.

Jest profesjonalna strzelnica
Warunek spełnił się w niedzielę 27 października 2013 roku, kiedy to uroczyście otworzono prawdopodobnie jedynej strzelnicy tunelowej w kraju.

Dobre Miasto doczekało się 100-metrową strzelnicę tunelową, której mogą pozazdrościć inne ośrodki w regionie, ale i kraju.

Strzelnica jest przeznaczona do broni długiej centralnego i bocznego zapłonu na osi 100 metrów. Mamy też drugą strzelnicę do broni krótkiej na osi 25 metrów – wyjaśnia prezes LOK Dobre Miasto.

Ryszard Gadziński – prezes LOK w Dobrym Mieście – prezentuje strzelnicę tunelową w Dobrym Mieście

Wieść o nowej strzelnicy szybko rozniosła się wśród miłośników strzelectwa. Do Dobrego Miasta przyjeżdżają podpatrywać zastosowane rozwiązania i zadają pytania, jak to się udało. Można się spodziewać, że w najbliższym czasie na strzelnicy w Dobrym Mieście będą rozgrywane zawody rangi wojewódzkiej, a nawet ogólnopolskiej.

Dobromiejski LOK liczy około 150 osób (w jego skład wchodzą: Klub Żołnierzy Rezerwy, Dobromiejski Klub Strzelecki i koła szkolne LOK). Klub jest dość dobrze wyposażony, w magazynie znajduje się około 60 sztuk broni w tym dwa karabinki typu kałasznikow.

Zapraszamy młodzież na zajęcia, a ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że strzelanie w tunelu niesamowicie wycisza i pozwala się dobrze skupić – zachęca Ryszard Gadziński.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w strzelectwo
Nowa strzelnica pod Ełkiem

Polski Związek Łowiecki otworzył pod Ełkiem strzelnicę. Obiekt ma dużo atrakcji i będzie służył nie tylko myśliwym, ale także mieszkańcom - mówi łowca okręgowy PZŁ w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV