Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W domu posła Cichonia w niedzielę zabrakło… mleka. PO krytykuje niedziele bez handlu

Konferencja PO, od lewej poseł Anna Wasilewska i poseł Janusz Cicho

Mimo solidnych przygotowań do niedzieli bez handlu w moim rodzinnym domu zabrakło mleka – tak sprzeciw i oburzenie wobec wprowadzonych w miniony weekend zmian podczas konferencji prasowej w Olsztynie wyraził poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Cichoń.
Jego zdaniem w podobnej sytuacji znalazło się znacznie więcej osób.  Janusz Cichoń jest przekonany, że skutki podjętych działań odczujemy w dłuższej perspektywie czasu.

Zapłacimy za zakupy więcej, nie tylko za te niedzielne, ale też za te normalne Będą zdecydowanie niższe zyski przedsiębiorców oraz będzie mniej miejsc pracy dla studentów i emerytur

– powiedział poseł Cichoń.

Poseł PiS Wojciech Kossakowski odpowiada, że wprowadzenie zakazu handlu w niedziele było jedną ze sztandarowych obietnic złożonych wyborcom.

W niedzielę widziałem, że przez ludzi dobrze to zostało przyjęte. Jaki będzie efekt na przyszłość, to czas pokaże

– powiedział poseł Kossakowski.

Najbliższe niedzielne zakupy we wszystkich sklepach będą możliwe 25 marca. Zgodnie z nowym prawem, w każdym miesiącu tego roku będą dwie niedziele handlowe – pierwsza i ostatnia.

Autorka: K.Grabowska
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w handel, Cichoń
Inspektorzy pracy odbierają zgłoszenia o pracujących w niedzielę sklepach

Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie otrzymał zgłoszenia o łamaniu zakazu handlu w niedzielę w kilkunastu sklepach na Warmii i Mazurach. Od rana czynny był specjalny numer...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV