Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W dwóch olsztyńskich parkach staną ławki do przewijania niemowląt

W dwóch olsztyńskich parkach staną ławki dla matek karmiących piersią

W Parku Kusocińskiego i Parku Centralnym staną pierwsze w stolicy Warmii i Mazur ławki dostosowane do karmienia i przewijania niemowląt.

Miejsca wybrali mieszkańcy w głosowaniu. Pomysłodawcy liczą na to, że ławki przystosowane do potrzeb matek z małymi dziećmi staną się zachętą do karmienia piersią w miejscach publicznych.

Chcemy dać wyraźny sygnał kilku tysiącom olsztyńskim mam, że nie muszą chować się z karmieniem piersią, a dodatkowo wszystkim rodzicom ułatwić przewijanie swojej pociechy, gdy tylko zajdzie taka potrzeba

– podkreślił prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Jednym warmińsko-mazurskich miast, które już wcześniej wprowadziły takie ułatwienia dla rodziców jest Giżycko. W ubiegłym roku w ramach budżetu obywatelskiego ustawiono tam „stacje przewijania niemowląt”, czyli zadaszone konstrukcje z drewna i sztucznego tworzywa, z przewijakiem i siedziskiem dla matek, które chcą nakarmić dziecko.

Pierwsza taka parkowa ławka powstała w 2016 roku z okazji Światowego Dnia Karmienia Piersią w miasteczku Hum w Chorwacji. Pomysł stał się głośny na całym świecie, dzięki portalom społecznościowym.

 

Autor: PAP
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w niemowle, matka
Pijana matka zostawiła dziecko w domu. 10-latka zadzwoniła na policję

Dziesięciolatka wykazała się wyjątkowym rozsądkiem i troską. Poprosiła o interwencję policjantów, w sprawie pijącej od kilku dni matki, która wyszła z domu i zostawiła ją samą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV