Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Działdowie nie powstanie park wodny

rynek w Działdowie

Władze miasta ostatecznie zrezygnowały z jego budowy. W najbliższych dniach miasto zwróci Urzędowi Marszałkowskiemu w Olsztynie otrzymaną na to dotację.

– To wina wykonawcy – twierdzi burmistrz Działdowa Bronisław Mazurkiewicz:

00:00 / 00:00

Wodne Centrum Rekreacji miało powstać w Działdowie do końca tego roku. Jednak z powodu opóźnień„ lokalny samorząd wypowiedział‚ niedawno umowę na projekt i zbudowanie obiektu firmie Kornas.

– Straciliśmy nie tylko ogromne pieniądze – dodaje burmistrz:

00:00 / 00:00

Wodne Centrum Rekreacji w Działdowie miało kosztować prawie 35 milionów złotych. Dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego to 16,5 miliona. Dotychczas wykorzystano nieco ponad 800 tys. zł dotacji i na piątkowej sesji radni Działdowa zdecydują w głosowaniu o zwrocie tej kwoty. W parku wodnym w Działdowie miały się znaleźć m.in. basen na otwartym powietrzu i zjeżdżalnie, basen pod dachem z ruchomą niecką, jacuzzi, korty tenisowe, które zimą byłyby lodowiskiem. (mlewin/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Działdowo
Za tydzień wyrok w sprawie komornika z Działdowa

Przed Sądem Rejonowym w Giżycku odbyła się ostatnia rozprawa przeciwko komornikowi z Działdowa oskarżonemu o zaniżanie wartości licytowanych przedmiotów. Ogłoszenie wyroku w sprawie Sebastiana Sz. odroczono...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV