Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu 1 listopada komunikacja miejska będzie bezpłatna. Sprawdź, gdzie można zostawić auto

Przystanek autobusowy Dębica. Fot. M.Stankiewicz

W Elblągu zmiany związane ze świętem Wszystkich Świętych będą obowiązywać od wtorku. O godzinie 23 całkowicie zostanie zamknięta ulica Agrykola i dojazd do Dębicy od ul. Łęczyckiej.

Jak wyjaśnia wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak wjazd będzie udostępniony jedynie autobusom komunikacji miejskiej, taksówkom z pasażerami, samochodom przewożącym osoby niepełnosprawne, służbom miejskim, mieszkańcom i osobom prowadzącym tego dnia handel.

00:00 / 00:00

Dodatkowo zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Grottgera i Grunwaldzkiej oraz Bema i Saperów. Ruchem będą kierować policjanci. Władze Elbląg zachęcają mieszkańców, aby wybierając się na groby swoich bliskich, skorzystali z komunikacji miejskiej.

Zarząd Komunikacji Miejskiej uruchomi 76 autobusów, które za darmo będą dowoziły elblążan na cmentarze. Jak informuje  dyrektor ZKM Zbigniew Orzech nowością w tym roku będzie pętla autobusowa przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy al. Grunwaldzkiej.

00:00 / 00:00

Na pobliskim parkingu będzie można zostawić swoje auto i na Dębicę dojechać autobusem – dodaje Zbigniew Orzech.

00:00 / 00:00

Gdzie zostawić samochód?

Cmentarz Agrykola
– parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki ( wjazd/wyjazd jednokierunkowy)
– ul. Chrobrego (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej), na jezdni, na odcinku tymczasowo wyznaczonym jako jednokierunkowy.
– w dniach 28-31 października handel okolicznościowy na ul. Agrykola będzie udostępniony tylko z chodnika, przy jezdni będą ustawione wygrodzenia.

Cmentarz Dębica
– ul. Łęczycka ( wzorem lat ubiegłych) na tymczasowo wyznaczonym odcinku jednokierunkowym, na jezdni (dojazd od drogi krajowej nr 22)
– parkingi utwardzone przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą tylko dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się.
– parkingi zielone ‚ z uwagi na mocno nasiąknięty wodą grunt – będą nieczynne.

 

Autor: A.Olbryś
Redakcja; BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ZKM, komunikacja, Dębica
W Dywitach pasażerowie mogą monitorować trasę autobusu

Gminne autobusy z Dywit pod Olsztynem można śledzić przez internet w Systemie Informacji Pasażerskiej. To jedna z pierwszych gmin wiejskich w Polsce korzystająca z takiego systemu....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV