Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu będzie estetyczniej

Elbląg – starówka. Fot. Łukasz Węglewski

Elbląg bierze się za porządkowanie miejskich przestrzeni. Na początek zajmie się nielegalnymi i nieestetycznymi reklamami.

Departament Urbanistyki i Architektury już opracował program regulujący zasady umieszczania reklam w przestrzeni publicznej. Planuje także szersze konsultacje w tej sprawie, będzie to pięć otwartych spotkań.

Zaczynamy od siebie, od przystanków, słupów ogłoszeniowych i kolorów np. barierek – wyjaśnia dyrektor Katarzyna Wiśniewska.

Miasto zapowiada walkę z nielegalnymi reklamami oraz tymi, które psują wizerunek Elbląga. Urzędnicy przypominają, żeby przed stworzeniem reklamy warto taki pomysł skonsultować w Departamencie Urbanistyki. Działania Departamentu Urbanistyki i Architektury mają zmienić wizerunek elbląskiego Śródmieścia i Starówki.

Prezydent Elbląga zapowiedział także utworzenie specjalnego stowarzyszenia, które zajnie się estetyką krajobrazu miejskiego. (mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
8 marca był kiedyś świętem Elbląga

W przeszłości, przez ponad 200 lat, Elbląg obchodził święto miasta. Wiązało się ono z najsłynniejszą miejską legendą o Piekarczyku, który uratował Elbląg przed Krzyżakami. Według przekazów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV