Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu chorzy z koronawirusem będą kierowani do szpitala miejskiego lub do Ostródy

Elblążanie, którzy podejrzewają, że mogą być zakażeni koronawirusem mogą być  kierowani  do szpitala w Ostródzie.  Informacji udziela Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Placówka ta,  decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego, pozostaje w stanie podwyższonej gotowości i ma ograniczyć  przyjmowanie pacjentów, którzy mieliby trafić na oddział internistyczny oraz dziecięcy. Elbląski Szpital Miejski  także ma swój oddział zakaźny z 22 łóżkami dla chorych  –  informuje Małgorzata Adamowicz, rzecznik Szpitala im. Jana Pawła II  w Elblągu.

Osoba chora,  należąca  do grupy ryzyka, nie powinna szukać pomocy w   przychodni czy szpitalu. Wszelkie instrukcje otrzyma w sanepidzie i tam powinna dzwonić po informacje. Decyzje o miejscu ewentualnej hospitalizacji zapadną po takim wstępnym rozeznaniu. W Polsce działa całodobowa infolinia 800-190-590 dotycząca postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia wirusem.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, zdrowie, Ostróda, choroba, wirus
Elbląscy chirurdzy wszczepiają „biodro chomika”. Innowacyjna proteza pomaga w chorobach kciuka

Przez chirurgów nazywana jest protezą biodra chomika – mowa o protezie pierwszego stawu kciuka. Swoją potoczną nazwę zawdzięcza niewielkim rozmiarom. W jej wszczepianiu specjalizują się chirurdzy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV