Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu i Mrągowie trwają przygotowania do biegu „Tropem Wilczym”

Bieg Tropem Wilczym w Mrągowie. Fot. D. Grzymska

Po raz trzeci elbląscy i mrągowscy miłośnicy biegania uczczą Międzynarodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

W niedzielę w zabytkowym Parku Leśnym „Bażantarnia” w Elblągu odbędą się dwa biegi. Pierwszy na dystansie 1963 metrów. Ten nietypowy dystans dedykowany jest pamięci Józefa Franczaka, ostatniego żołnierza polskiego podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego. Józef Franczak zginął właśnie w 1963 roku. Pośmiertnie został odznaczony przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Drugi bieg odbędzie się na dystansie 10 kilometrów. Honorowym starterem biegów będzie kombatant, żołnierz Armii Krajowej, „Szarych Szeregów” i podziemia antykomunistycznego, porucznik Jerzy Kwietniewski. Swój udział zapowiedzieli żołnierze Wojsk Ochrony Terytorialnej. Początek elbląskiego Wilczego Biegu o 12:00.

Dodajmy, że także w niedzielę Bieg Tropem Wilczym odbędzie się w Mrągowie. Tam także zawodnicy wystartują na dwóch dystansach. Pierwszy będzie liczył 1963 metry, zaś bieg główny – 8 kilometrów.

 

Autor: J. Salmonowicz/P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żołnierze wyklęci, Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Bieg Tropem Wilczym
Poczet Żołnierzy Niezłomnych. Życiorysy, sylwetki, zasługi

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych upamiętnia żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego. W Bliższych spotkaniach przybliżamy sylwetki najważniejszych z nich. Z bronią w ręku przeciwstawiali się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV