Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu można otrzymać darmową pomoc prawną. Gdzie trzeba się zgłosić?

Ratusz w Elblągu. Fot. M. Stankiewicz

Elbląski ratusz przypomina mieszkańcom, że od 1 stycznia więcej osób może korzystać z darmowej pomocy prawnej. Jest realizowana według znowelizowanej ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.

Co ważne, wprowadzone zostały też zmiany w godzinach pracy dwóch z pięciu punktów na terenie miasta. W Elblągu działa pięć punktów, w których każdy kto potrzebuje pomocy prawnika, a nie stać go na opłatę takiej usługi, zostanie przyjęty za darmo. Teraz taka pomoc dotyczy też nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, np. w sprawach zadłużenia czy problemach mieszkaniowych. Prawnicy doradzą w wielu kwestiach, napiszą też pisma procesowe, ale nie pomogą w sprawach gospodarczych. Aby skorzystać ze wsparcia trzeba wcześniej umówić wizytę. A po ustaleniu terminu poczekać na swoją kolej, bo obowiązuje tu czas zgłoszenia. Należy dzwonić do Urzędu Miejskiego pod nr 55 221 2222.

Dodajmy, w Elblągu punkty nieodpłatnej pomocy prawnej znajdują się w Urzędzie Miasta i Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Obsługują je adwokaci i radcy z ratusza.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, ratusz, bezpłatna pomoc prawna
Elbląska straż miejska została bez radiowozu, którym można przewozić osoby bezdomne i nietrzeźwe

Samochód został zniszczony w wypadku drogowym, spowodowanym przez innego kierowcę. Problem jest poważny, bo stało się to w wyjątkowo pracowitym dla tej służby czasie. Zimą strażnicy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV