Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu ogłoszono laureatów konkursu Ośmiu Wspaniałych

W Elblągu ogłoszono laureatów konkursu Ośmiu Wspaniałych. Fot. A.Olbryś

W Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu  zorganizowano galę, podczas której wyróżniono młodych wolontariuszy.

Są to uczniowie gimnazjum i szkół średnich, którzy pomagają innym i zachęcają rówieśników do angażowania się w wolontariat.

– Dzisiaj mówi się, że młodzież to tylko telefon i słuchawki w uszach, ale to nieprawda – podkreśla Anna Turczyk, nauczycielka z Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu.

Maciej Warda, jeden z laureatów tegorocznego konkursu jest jej uczniem. – Moja przygoda z wolontariatem zaczęła się odkąd chodziłem z mamą na spotkania Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Były tam starsze osoby, które potrzebowały pomocy – wspomina Maciej.

Elbląscy „Wspaniali” zgodnie podkreślają, że najlepszą nagrodą za wykonaną pracę jest wdzięczność i uśmiech drugiego człowieka. – Za 20 lat, gdy my będziemy potrzebowali pomocy wolontariusza, to też nam ktoś pomoże – dodaje Cezary Miecielica, kolejny nagrodzony.

Wszyscy laureaci wezmą udział w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się w czerwcu w Gdańsku. Dodajmy, że w całej historii konkursu elblążanie wygrywali trzykrotnie.

Posłuchaj relacji Aleksandry Olbryś

00:00 / 00:00

(AOlbrys/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, konkurs
Konkurs plastyczny w 780. rocznicę lokacji Elbląga

Z okazji 780. rocznicy lokacji Elbląga ogłoszony został konkurs plastyczny, którego tematyka, to obchody tej rocznicy. Prace powinny zawierać wątki związane z Elblągiem, odnosić się do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV