Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu powstał kobiecy Rotary Club

Rotary Club Elbląg Centrum tworzą 22 kobiety, zdjęcie udostępnione przez RC Elbląg

Rozpoczął działalność Rotary Club Elbląg Centrum. Tworzą go 22 kobiety, które zobowiązały się służyć innym ponad własną korzyść. To credo, które przyświeca klubom rotariańskim na całym świecie.

W uroczystej inauguracji, członkiniom nowego elbląskiego klubu, towarzyszyły delegacje rotarian m. in. z Trójmiasta, Bydgoszczy, Bartoszyc, Giżycka, Elbląga, Olsztyna, Białegostoku i Wrocławia.

Prezydentem Rotary Club Elbląg Centrum została Dorota Wcisła, która zapowiada pracę już w październiku, akcją czytania książek dzieciom w szpitalach i przedszkolach.

Jak podkreślają Rotarianki, duża część zaplanowanych akcji i wydarzeń będzie ukierunkowana na najmłodszych. Będą to między innymi wydarzenia kulturalne, podczas których będą zbierane datki dla młodych uzdolnionych uczniów, dzieci niepełnosprawnych czy młodych sportowców.

6 listopada Rotary Elbląg Club Centrum zaprasza na koncert Edyty Geppert, podczas którego będą gromadzone pieniądze na cykl spotkań lekarki z najmłodszymi, podczas którego dzieci dowiedzą się, że warto myć zęby.

Rotary jest najstarszą i jedną z najliczniejszych organizacji służebnych na świecie łączącą liderów różnych profesji i zawodów, działającą od 110 lat. W Polsce do tego ruchu należy 1700 osób, zrzeszonych w 75 klubach.

Wszystkie zbierane podczas rotariańskich akcji pieniądze, trafiają do potrzebujących. Rotarianie pracują jako wolontariusze.

(gol/as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Fatalny początek sezonu olsztyńskich piłkarek

To nie jest udany początek sezonu dla I-ligowych piłkarek nożnych Stomilu Olsztyn. Biało-niebieskie przegrały w Koninie z rezerwami Mistrza Polski - Medykiem II Konin 0:5. Z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV