Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
IMIENINY: Maury, Milany, Tomasza
EUR: -- CHF: 3.6807
USD: 3.5651 GBP: 4.8369
Logowanie
 

W Elblągu ruszyła budowa najnowocześniejszego sądu w Polsce

Wizualizacja nowego sądu okręgowego w Elblągu od strony ul. Pułkownika Stanisława Dąbka

W Elblągu rozpoczęła się budowa nowego gmachu sądu okręgowego i rejonowego.

W ostatnich dniach w lokalnych mediach pojawiły się głosy sprzeciwu mieszkańców osiedla Gwiezdna, obok którego powstaje 11-piętrowy gmach. Kierownictwo sądu przypomina, że od początku opracowania tej koncepcji lokatorzy nie zgłaszali uwag.

Wszystko zaczęło się w 2007 roku – przypomina Agnieszka Nowińska, dyrektorka administracyjna Sądu Okręgowego w Elblągu. Warunkiem lokalizacji było umiejscowienie sądu w centrum Elbląga, a nie na obrzeżach. Działkę przy ul. Pułkownika Dąbka przekazał sądowi samorząd. Do jej zagospodarowania nie było nikogo chętnego. Jest to miejsce łatwo dostępne dla przyjezdnych i bardzo dobrze skomunikowane.

Gmach zajmie 900 metrów kwadratowych, a na reszcie 4,5-hektarowej działki – oprócz parkingów na 40 samochodów – posadzone zostaną rośliny.

Sąd w Elblągu będzie najnowocześniejszym w Polsce. Pomieści wydział sądu okręgowego i rejonowego oprócz karnych. Te pozostaną w siedzibie przy Placu Konstytucji. Budowa potrwa 4 lata, kosztować będzie 68 milionów złotych. (mstan/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sąd, Elbląg
Generał Surawski nowym dowódcą elbląskiej dywizji

Generał dywizji Janusz Bronowicz pożegnał się z żołnierzami z 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. W uroczystości przekazania obowiązków nowemu dowódcy generałowi dywizji Leszkowi Surawskiemu brali udział przedstawiciele...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV