Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu ruszyła karuzela wyborcza

fotelu prezydenta Elbląga

Znane są nazwiska trzech kandydatów na prezydenta Elbląga, ale to jeszcze nie koniec.

Zgodnie z zapowiedzią, o reelekcję będzie się ubiegał urzędujący prezydent Jerzy Wilk z Prawa i Sprawiedliwości. Platforma Obywatelska nie wystawi swojego polityka i już poparła Witolda Wróblewskiego, który startuje z własnego komitetu wyborczego, wspieranego też przez PSL.

Trzeci kandydat jest bezpartyjny. To Edmund Szwed z komitetu Obywatelski Elbląg – mówi jego pełnomocnik Kazimierz Falkiewicz:

00:00 / 00:00

Na razie największym zaskoczeniem jest brak kandydata PO i wsparcie przez tę partię niedawnego rywala Witolda Wróblewskiego – mówi Jerzy Wilk, który rok temu w drugiej turze walczył o stanowisko z Elżbietą Gelert z Platformy:

00:00 / 00:00

Swojego kandydata na pewno wystawi Sojusz Lewicy Demokratycznej. Ma to ogłosić w najbliższych dniach. Prawdopodobnie o urząd prezydenta Elbląga będzie ubiegać się również lider Nowej Prawicy. Nie wiadomo, czy w rywalizację włączą się także 4 inne komitety wyborców, które zarejestrowały się w biurze wyborczym w Elblągu. Wybory Samorządowe odbędą się 16 listopada. (mstan/bsc)

Sekretariat prezydenta Elbląga. Fot. Łukasz Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, wybory
Czesław Jerzy Małkowski: w Olsztynie jest totalny bałagan

W Porannych Pytaniach Radia Olsztyn, były prezydent miasta Czesław Jerzy Małkowski zapewniał, że jest niewinny i dlatego wystartuje w listopadowych wyborach samorządowych. Obecnie Czesław Jerzy Małkowski...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV