Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu sezon na grypę

Nieleczona lub źle leczona grypa może wiązać się z poważnymi komplikacjami. Dlatego chorzy powinni słuchać zaleceń lekarzy i na kilka dni zostać w domu. Fot. pixabay

Wzrosła liczba zachorowań na grypę czy choroby grypopodobne w Elblągu i powiecie elbląskim. O tej porze roku, to normalne zjawisko i nie można w żadnym wypadku mówić o epidemii – wyjaśnia Marek Jarosz, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu:

00:00 / 00:00

Sanepid opiera się o dane podawane przez przychodnie, które zgłaszają wszystkie przypadki chorób zakaźnych, w tym grypy. Z kolei lekarze mogą podejrzewać grypę tylko na podstawie objawów, bo nie wykonuje się wszystkim chorym badań laboratoryjnych:

00:00 / 00:00

Nieleczona lub źle leczona grypa może wiązać się z poważnymi komplikacjami. Dlatego chorzy powinni słuchać zaleceń lekarzy i na kilka dni zostać w domu. Ważne jest zachowanie zasad higieny i jak zalecają specjaliści – zaszczepienie się przeciwko grypie. (stan/as)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zobacz kto wygrał plebiscyt na Kobietę Niezwykłą

Nasi Słuchacze wybrali Kobietę Niezwykłą. Spośród  20 kandydatek plebiscyt wygrała Pani Kasia - leśnik i...baletnica (nr 16).  Oto pełne wyniki głosowania 01. Pani Ela – jej pasją...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV