Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu Święto Niepodległości uświetni koncert pieśni patriotycznych

Fot. Fotolia

Elbląg jest już gotowy do świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jednym z głównych punktów programu obchodów będzie koncert pieśni patriotycznych pt. Moja Niepodległa w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Wojskowej. 

Wstęp jest wolny, ale jest jeden warunek, aby posłuchać muzyków w mundurach. Trzeba mieć wejściówkę, którą można odebrać m.in w Urzędzie Miasta, w hali MOSIR i na lodowisku Helena – wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzeczniczka prezydenta Elbląga .

00:00 / 00:00

Elbląskie obchody Święta Niepodległości jak co roku rozpocznie w katedrze św. Mikołaja msza w intencji Ojczyzny. Zaraz po niej elblążanie przejdą w Marszu Niepodległości ze Starego Miasta na plac króla Kazimierza Jagiellończyka. Tam wspólnie z chórem Cantata uczestnicy uroczystości będą bić rekord Polski we wspólnym śpiewaniu Roty.

Świętowanie zakończy koncert Elbląskiej Orkiestry Wojskowej, która wystąpi w hali sportowo – widowiskowej przy alei Grunwaldzkiej.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koncert, Joanna Urbaniak, 100-lecie odzyskania Niepodległości, Moja Niepodległa
Na olsztyńskich przystankach autobusowych pojawiły się plakaty z okazji 100-lecia niepodległości Polski

Plakaty na 100-lecie niepodległości Polski - to akcja olsztyńskiego grafika Mateusza Obarka. Cykl oglądać można na olsztyńskich przystankach autobusowych, między innymi w centrum miasta. - Była...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV