Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu taniej za bilety

Komunikacja miejska w Elblągu. Fot. Łukasz Węglewski

Od dziś (28.09) pasażerowie miejskiej komunikacji w Elblągu płacą mniej za przejazdy. Jednorazowy bilet kosztuje teraz 2,80 złotych, czyli 20 groszy mniej niż poprzednio.

Obniżka dotyczy wszystkich opłat. Przywrócone zostały też bilety okresowe bez ograniczenia liczby przejazdów. Jest też nowość dla tych, którzy muszą w drodze zmieniać linie autobusowe czy tramwajowe – mówi Zbigniew Orzech, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu.

00:00 / 00:00

Dyrektor ZKM dodał, że nadal będzie można kupować papierowe bilety. Miały zostać zniesione po wprowadzeniu Elbląskiej Karty Miejskiej. Jednak dopóki trwają remonty dróg i komunikacja, nie działa na stałych trasach bilety pozostaną w sprzedaży.

00:00 / 00:00

Obniżka cen biletów jest realizacją obietnicy wyborczej prezydenta Jerzego Wilka. Sierpniowa uchwała Rady Miasta zmieniła zasady ustalone przez odwołane w referendum władze Elbląga. Uproszczony też został cały system opłat, w których znalazły się specjalne , weekendowe bilety rodzinne. (mstan/dmach/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tragiczny wypadek pod Giżyckiem

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w dwóch wypadkach, jakie wydarzyły się rano na drogach Warmii i Mazur. W Sulimach pod Giżyckiem w drzewo uderzyło...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV