Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
IMIENINY: Aleksego, Bogdana, Martyny
EUR: 4.3076 CHF: 3.6816
USD: 3.6828 GBP: 4.8811
Logowanie
 

W Elblągu trzy dni tanecznych emocji na poziomie europejskim

Taniec, fot. Włodzimierz Wawro

 W Elblągu zaczął się trzydniowy Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup. W tym roku to jedno z największych wydarzeń tanecznych w kraju, to także Mistrzostwa Europy Północnej oraz prestiżowe Otwarte Mistrzostwa Polski.

Zawody rozgrywane są przy muzyce granej na żywo przez orkiestrę i wokalistów z Grodna. Imprezę jak zawsze urozmaicają pokazy gwiazd z innych dziedzin niż taniec towarzyski.

Na trzy dni Elbląg stał się można powiedzieć europejskim centrum tańca. 18. edycja festiwalu przyciągnęła kilkaset par z całej Europy. – Mamy pary m.in. z Islandii, Niemiec, ale też Izraela – wylicza Magdalena Czarnocka-Kaptur, jedna z organizatorek wydarzenia.

Jak dodaje Justyna Kozłowska-Dyrla z biura festiwalu, impreza to nie tylko zmagania konkursowe. W tym roku zatańczą mistrzowie świata i ostatnich World Games w Rock’n’Rollu Akrobatycznym Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło oraz Reprezentacja Polski Seniorek w układach zespołowych w gimnastyce artystycznej.

Festiwal Tańca Baltic Cup rozgrywany jest w hali widowiskowej przy alei Grunwaldzkiej, potrwa do niedzielnego wieczoru.

Radio Olsztyn objęło patronat na festiwalem.

Autor: Mira Stankiewicz
Redakcja: ASocha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uwaga
Wznowiono poszukiwania na jeziorze Omulew. Wczoraj wywrócił się kajak

Policja wznowiła poszukiwania zaginionego 34-latka, który z kolegą wypłynął wczoraj (czwartek) kajakiem na jezioro Omulew w powiecie nidzickim. Jeden mężczyzna dopłynął do brzegu, drugiego nie udało...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV