Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu wracają popularne wycieczki z przewodnikiem. „Zachowując środki bezpieczeństwa można ruszać w miasto”

Panorama Elbląga. Fot. M. Stankiewicz

W Elblągu wraca „Sobota z przewodnikiem”. To już dziesiąta edycja miejskich, pieszych wycieczek organizowanych przez PTTK.

Z powodu pandemii istniało poważne zagrożenie, że cieszących się ogromnym zainteresowaniem „Sobót z przewodnikiem” nie będzie w tym roku.

– Udało się, w maseczkach i stosując zalecane środki ostrożności można ruszać w miasto – informuje Leszek Marcinkowski, prezes PTTK w Elblągu, który poprowadzi pierwszy spacer.

Tematem wycieczki będą słynne elbląskie formy przestrzenne, a dokładniej opowieści o twórcach tych rzeźb. Następne będą poświęcone ciekawym miejscom, związanym z różnymi dziedzinami życia.

Wycieczek będzie osiem, po cztery w lipcu i sierpniu. Poprowadzą je doświadczeni przewodnicy i dwoje młodych, którzy ubiegają się o uprawnienia. Pierwsza, szlakiem form przestrzennych wyruszy, dziś o godz. 10.00 spod formy zwanej Batmanem. Udział w nich jest bezpłatny.

 

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, przewodnik, spacer
Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach. W Elblągu większość placówek zapłaci za nie z własnej kieszeni

Kilkanaście elbląskich szkół i przedszkoli rozpoczyna wakacyjne remonty. W dużej części fundusze na te prace placówki zdobyły same i wykonają je także własnymi siłami. Wyjątkiem jest...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV