Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu z wychłodzenia zmarł 53-letni bezdomny. Mężczyzna znany był służbom miejskim

Policja sprawdza miejsca pobytu osób bezdomnych

Kolejna ofiara mrozów na Warmii i Mazurach. W pustostanie przy ulicy Dolnej w Elblągu znaleziono ciało 53-letniego bezdomnego.

Mężczyzna znany był służbom miejskim. Przebywał w tym miejscu od dawna i nie chciał skorzystać z pomocy. Takich osób nie można zmusić do zmiany miejsca pobytu czy stylu życia – tłumaczy komendant elbląskiej straży miejskiej Jan Korzeniowski.

00:00 / 00:00

O tej porze roku patrole odwiedzające miejsca pobytu osób bezdomnych są standardową procedurą. W razie potrzeby są one odwożone do pogotowia socjalnego, noclegowni czy domu dla bezdomnych. Ważne jest, by zwracać uwagę na ludzi potrzebujących pomocy, nie tylko bezdomnych – apeluje komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy elbląskiej policji.

00:00 / 00:00

Patrole jadą na każde takie wezwanie. Wszelkie informacje dotyczące pomocy bezdomnym na Warmii i Mazurach można uzyskać dzięki bezpłatnej, całodobowej infolinii pod numerem telefonu 800 165 320.

Policja szuka bezdomnych. Fot. policja

Autor: PAP
Redakcja: K.Kantor/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Trwają prace na trasie kolejowej od Nidzicy do Działdowa. Koniec inwestycji w drugiej połowie roku

W styczniu zakończył się kolejny etap prac na odcinku trasy kolejowej Olsztynek – Działdowo. Specjalna maszyna, która zabiera stare odcinki toru i na ich miejsce montuje...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV