Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Ełku łatwiej otrzymać kredyt

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z Ełku mogą łatwiej otrzymać kredyt. Pomoże im w tym Warmińsko-Mazurski Fundusz „Poręczenia Kredytowe”, który realizuje unijny projekt Regionalne Centrum Informacji Finansowej dla Przedsiębiorców.

O możliwości uzyskania poręczenia kredytowego mówił w Ełku prezes zarządu Warmińsko Mazurskiego Funduszu Sławomir Gutkowski: – Fundusz ma podpisane umowy ze wszystkimi największymi instytucjami finansowymi w regionie. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o kredyty wszelkiego rodzaju – najbardziej preferowane sa kredyty inwestycyjne.

Tego rodzaju pomocą zainteresowane jest polsko-litewska firma, która od niedawna działa w ełckich Parku Naukowo-Technologicznym – mówi jej przedstawicielka Diana Paszukiewicz. Firma powstała pół roku temu i szuka źródeł finansowania. Zajmuje się przetwarzaniem vermiculitu – minerału wykorzystywanego w rolnictwie i budownictwie.

Warmińsko-Mazurski Fundusz może poręczyć kredyt do wysokości 1 mln zł. Ełckie biuro mieści się w bursie przy ul. Sikorskiego. (mzbro/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk
Jak zwalczyć elektroniczną agresję?

Mazurskie Towarzystwo Naukowe w Ełku, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie i gmina Szczytno wspólnie będą działać przeciwko elektronicznej agresji. Projekt pomoże nauczyć licealistów i studentów jak...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV