Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Gietrzwałdzie trwają przedterminowe wybory. O fotel wójta walczy pięciu kandydatów

Wybory w Gietrzwałdzie są konieczne, bo poprzedni włodarz gminy został odwołany przed upływem kadencji w referendum.

Jak poinformowała przewodnicząca gminnej komisji wyborczej w Gietrzwałdzie Wioletta Nowak, głosowanie rozpoczęło się zgodnie z planem i bez żadnych zakłóceń.

Głosować można do godziny 21 w obwodowych komisjach w Gronitach, Sząbruku, Unieszewie, Gietrzwałdzie i Biesalu, a od godz. 10 w domu pomocy społecznej w Grazymach. Do udziału w wyborach uprawnionych jest około 4 tysięcy 900 osób.

O stanowisko wójta ubiega się pięciu kandydatów: Jan Kasprowicz (KWW Jana Kasprowicza), Andrzej Kowalkowski (KWW „Nasza Gmina Nasi Ludzie”), Grzegorz Jacek Pawłowski (KWW Lepsza Gmina), Wojciech Samulowski (KWW Wojciecha Samulowskiego) i Joanna Katarzyna Sosnowska (KW Sojusz Lewicy Demokratycznej).

Jeżeli żaden z kandydatów nie uzyska w pierwszej turze więcej niż 50 procent głosów, druga tura odbędzie się 6 sierpnia.

W gminie Gietrzwałd mieszka ponad 6 tysięcy 300 osób. Wieś, położona między Olsztynem a Ostródą, nazywana jest warmińską Częstochową. To jedyne w Polsce i jedno z 12 na świecie miejsc objawień maryjnych uznanych oficjalnie przez Stolicę Apostolską za autentyczne. W tym roku przypada 140. rocznica objawień, a główne uroczystości zaplanowano na wrzesień.

 

Autor: PAP
Redakcja: BSChromy

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Gietrzwałd, wybory
Pięciu kandydatów powalczy o fotel wójta Gietrzwałdu. Przedterminowe wybory już w niedzielę

Wybory w Gietrzwałdzie są konieczne, bo poprzedniego włodarza gminy mieszkańcy odwołali w referendum przed upływem kadencji. O północy z piątku na sobotę zaczyna się cisza wyborcza....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV