Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Giżycku wykryto nielegalne urządzenia do gier. Funkcjonariusze ujawnili sześć automatów hazardowych

Fot. Pixabay.com

Sześć urządzeń służących do hazardu wykryli w Giżycku w ostatni weekend funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i policjanci.

Z piątku na sobotę, funkcjonariusze skontrolowali dwa lokale w centrum miasta. Z uzyskanych wcześniej informacji wynikało, że są w nich organizowane nielegalne gry hazardowe. Po wejściu do lokali ujawniono łącznie  6 nielegalnych automatów i pieniądze przeznaczone na wypłaty ewentualnych wygranych.

Co ciekawe, organizatorzy hazardu próbowali zakamuflować swoją nielegalną działalność. W pierwszym z lokali, mimo, że stały tam klasyczne automaty hazardowe, z wywieszek można było wyczytać, że są tu prowadzone … konkursy matematyczne. W drugim miejscu wiszące na ścianie urządzenia były kredytowane i uruchamiane przez internet za pomocą specjalnej aplikacji.

Automaty po przeprowadzonym eksperymencie zostały zatrzymane i zdeponowane w magazynie depozytowym Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie. Wobec organizatorów nielegalnego hazardu prowadzone jest postępowanie.

Fot. IAS W Olsztynie

Autor: L. Tekielski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, nielegalne, hazard, automaty
Nieuczciwi biznesmeni z Olsztyna wyłudzali towary i odszkodowania. Straty sięgają 3 milionów złotych

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z Prokuraturą Rejonową Olsztyn-Południe zatrzymali cztery osoby, w tym dwóch olsztyńskich przedsiębiorców. Pod przykrywką legalnie działających firm dokonywali...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV